Neler Kaçırdığınızı Görün

GÖRME KONUSUNDA
EZBERLERİ BOZAN OAKLEY PRİZM
MERCEK TEKNOLOJİSİ

Oakley tarafından geliştirilen devrim niteliğindeki mercek teknolojisi Prizm, detayları güçlendirerek performansı önemli ölçüde iyileştirir ve özel ortamlar için tasarlanmış mercekler, renklerin son derece hassas bir şekilde ayarlanması sağlar

MERCEK FELSEFESİ

40 yıllık bir yenilikçilik geçmişine ve gözlük camının bir markayı diğerlerinden ayıran unsur olduğu felsefesine dayanan Oakley gözlükleri, performans göstermek üzere tasarlanmıştır.

Bir camı geliştirmek ‘mükemmel bilim’dir. Mükemmelliğe ne kadar yaklaşırsanız deneyim de o kadar iyi olur.

Oakley'in tüm cam ve çerçeveleri birleşmiş tek bir ünite olarak birbiri için özel tasarlanmış olup en yüksek performansı garanti etmektedir. Her bir cam tam bir titizlikle kesilir: cam olması gerekenden küçük kesilirse çerçeve içinde hareket eder, büyük kesilirse de çerçeveye düzgünce oturmaz. Oakley'in cam alanındaki araştırmaları, teknolojileri, tasarımı, malzemesi ve üretimi dünyanın en iyilerine layık gözlükleri ortaya çıkarandır.

Süreç ve detaylar üzerinde tam kontrole sahip olan Oakley, tek katmanlı ve ayrıntılı bir cam üretir. Çoğu marka mevcut camları alır ve görüşü geliştirmek için malzeme katmanlarını bu camlar üzerine kaplama olarak uygular veya yapıştırır. Oakley'de ise malzemeler, yapıştırıcı ve yapışkan madde kullanılmadan camlar içine karıştırılarak moleküler bir bağ oluşturulur ve sonuç olarak ayrıntıların daha erken, daha hızlı ve daha derinlemesine görülmesini sağlayan net bir görüş elde edilir.

“Oakley'in Saha Testi programını rakipleri karşısında öne çıkaran unsur; ürünleri dünyanın her köşesindeki profesyonel sporcuların performans gösterdiği ortam ve koşulların birebir aynısında test etmeye gösterdiğimiz tavizsiz bağlılık ve bu alandaki deneyimimizdir. Oakley ürünleri, rekabetin zorluklarına hitap etmek ve spor ruhunu kutlamak üzere tasarlanmaktadır. Bir ürün sporcular veya tüketiciler tarafından kullanılmaya başlamadan önce ürünün sahada nasıl performans gösterdiğine dair deneyim kazanmamız, işin olmazsa olmazlarındandır. Prizmatik cam teknolojisi bu süreci, dört yıl süren saha testleri ve yedi farklı ülkeye yapılan 20-30 adet test ziyaretinin ardından tamamlamıştır. Ürün performansına gösterilen bu bağlılık, dünyanın en iyi sporcuları ve tüketicileri için en iyi ürünü sunmaktadır.”

David Steiner, Oakley R&D Field Testing Program Manager

Close

İNANMAK İÇİN KENDİNİZ GÖRÜN

İnce görüş ayarı ve iyileştirilmiş kontrast sayesinde, Prizm mercekler genellikle çıplak gözden kaçan detayları açığa çıkarır

Whether on the mountain, road, water, field or course, Prizm lenses allow athletes and consumers to see details earlier, faster and deeper, resulting in an enhanced experience.

Her bir ortamda renklerde sağlanan iyileşmeyi ve bunun görüşünüzü nasıl etkilediğini görmek için aşağıdaki mercekleri ayarlayın:

Mercekleri Kendinize Göre Ayarlayın

Shallow Water Lens MX Lens Daily Lens Snow Lens Golf Lens Field Lens Road Lens Trail Lens Deep Water Lens Cricket Lens

Prizm Sığ Su merceği, yeşil ve bakır rengi tonlarını güçlendirerek saklanma yerlerini ve balık gölgelerini görmenize yardımcı olurken, beyaz tonların parlak kalmasını sağlayarak balık parıltılarının ve yüzeydeki sineklerin fark edilmesini kolaylaştırır. İlave polarizasyon sudaki parıltıyı ortadan kaldırır.

Prizm MX merceği toprağın kahverengi ve kırmızı tonlarını güçlendirirken yeşil alanlarda renk belirginliği sağlayarak, sürücülerin toprak şartları ve engeller arasındaki hafif geçişleri fark etmesini ve şeritlerini daha güvenli seçmesini mümkün kılar.

Prizm Günlük merceği, spor gözlük merceklerinde kullanılan aynı Prizm performans teknolojisi sayesinde tüm renkleri güçlendirir, ancak canlı renkler ile gelişmiş bir görüş deneyimi oluşturan dengeli bir yapıya sahiptir.

Karlı ortamlarda beyaz renk hakimdir ve herhangi bir belirli renk yoktur. Prizm Kar merceği, kar kontrastını en iyi algılayabileceğimiz renkler olan deniz mavisi ve kırmızı tonlarını vurgular.

Prizm Golf merceği yeşil tonlarını ve kahverengiyi vurgulayarak, golfçülerin kısa çim, sınır ve uzun çim bölgeleri arasındaki geçişleri fark etmesine ve mesafeyi doğru şekilde ölçmesine yardımcı olur.

Prizm Açık Hava merceği beyaz tonları canlandırır, gökyüzünün mavi tonlarını güçlendirir, çimin ve toprağın doygunluğunu artırır, böylece oyuncular zemindeki beyaz topu daha hızlı takip edebilir.

Prizm Yol merceği beyaz tonları canlandırırken sarı, yeşil ve kırmızı tonları güçlendirir, böylece sürücüler daha güvenli bir sürüş deneyimi için yol yapısındaki hafif değişimleri görebilir ve tehlikeleri daha kolay fark edebilir.

Prizm Parkur merceği toprağın kahverengi ve kırmızı tonlarını güçlendirerek yeşil alanlarda renk belirginliği sağlar, böylece sürücüler farklı ışık şartlarında toprak türleri arasındaki geçişleri fark edebilir.

Prizm Derin Su merceği, yeşil ve kırmızı tonları canlandırarak yüzeyin altını görmenize yardımcı olur ve parlak beyaz tonları güçlendirerek balık parıltılarını görmenizi kolaylaştırır. İlave polarizasyon sudaki parıltıyı ortadan kaldırır.

Prizm Kriket merceği kırmızı, yeşil ve kahverengi tonları güçlendirerek yeşil çimde ve kahverengi toprakta kırmızı veya beyaz kriket topunun kontrastını artırır.

Look around by clicking and dragging the lense

OAKLEY EKİBİ

Prizm mercekler Oakley sporcuları tarafından dünyadaki en iyi spor etkinliklerinde ve günlük yaşamlarında kullanılmaktadır.

 • KRİKET OYUNCUSU

  Dale Steyn

 • GOLFÇÜ

  Zach Johnson

 • GOLFÇÜ

  Rafa Cabrera-Bello

 • BİSİKLETÇİ

  Mark Cavendish

 • Triatloncu

  Jan Frodeno

 • Triatloncu

  Javier Gomez Noya

 • Triatloncu

  Mirinda Carfrae

 • BİSİKLETÇİ

  Caroline Buchanan

 • DAĞ BİSİKLETÇİSİ

  Greg Minnaar

 • Olta Balıkçısı

  Kevin VanDam

 • Snowboardcu

  Sven Thorgren

 • BEYZBOL OYUNCUSU

  Giancarlo Stanton

 • DAĞ BİSİKLETÇİSİ

  Julien Absalon

 • KAYAKÇI

  Joss Christensen

 • BİSİKLETÇİ

  Pauline Ferrand-Prévot

PRIZM SERİSİ

Bize Başvurun

Donatella Caggiano
Global Public Relations Director

Oakley, Inc

One Icon
Foothill Ranch, CA 92610

donatellacaggiano@oakley.com
T: +1. 949.829.6155

Loading 0%

Choose Language